Fakty i mity na temat cloud computingu

Dane ulokowane w chmurze nie są tak bezpieczne jak te, umieszczone na serwerze lokalnym

Czy serwer w Twojej firmie jest zabezpieczony przed pożarem lub zalaniem, przepięciem, przypadkowym uszkodzeniem? Czy ma do niego dostęp wyłącznie uprawniony personel? Czy kopia zapasowa jest przechowywana całkowicie niezależnie? Czy jesteś odporny na cyberataki? Zapewnienie realnego bezpieczeństwa wymaga ogromnych inwestycji, na które, dzięki efektowi skali, mogą sobie pozwolić duzi dostawcy.

Przedsiębiorca nie jest w stanie kontrolować danych, które przechowuje w chmurze.Dodatkowo do danych w chmurze mają dostęp wyłącznie uprawnione osoby, po odpowiedniej weryfikacji. Dane są również szyfrowane. Ponadto otrzymujesz zapewnienie, że dostawca przechowuje je na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

System ERP w chmurze nie sprawdza się w przypadku firm produkcyjnych

Prawdą jest, że firmy produkcyjne najczęściej decydują się na zakup oraz wdrożenie oprogramowania ERP na serwerze lokalnym, gdyż zapewnia on odpowiednią stabilność procesów. Jest ona niezwykle ważna, gdyż w przypadku przerwania produkcji, firma ponosi ogromne straty. W przypadku systemu ERP w chmurze obliczeniowej, przedsiębiorca musi zapewnić firmie stały dostęp do internetu i redundantne łącze internetowe, które zagwarantuje stabilność sieci. Łącze musi być wydajne, tak by optymalnie obsłużyć wszystkie procesy. Dodatkowo, warto zapewnić użytkownikom systemu możliwość pracy w trybie offline, w przypadku wystąpienia przerw w dostępie do internetu.

Chmura jest droga

Wziąłeś pod uwagę koszt zużycia prądu, miejsca poświęconego na serwerownie, czas zespołu IT, koszty awarii i wymiany sprzętu, amortyzację, konieczność utrzymywania nadmiarowej infrastruktury nawet, gdy ta nie pracuje? Te koszty sumują się, mimo że często o nich nie myślimy.

Chmura jest wymysłem marketingowców. W rzeczywistości to chwilowa moda

Chmura nie jest chwilowym trendem, ale kierunkiem, w którym technologia rozwija się już od wielu lat. Korzyści jakie przynosi przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym są tak duże, że chmura staje się coraz bardziej popularna i coraz chętniej wybierana przez firmy z całego świata.

Chmura jest idealnym rozwiązaniem dla start-upów

Chmura sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych firmach. Jest także idealnym rozwiązaniem dla małych firm oraz start-upów. Początkujący przedsiębiorcy nie muszą inwestować dużych pieniędzy w nowoczesne systemy i infrastrukturę. Mogą skorzystać z infrastruktury chmurowej Microsoft Azure oraz rozwiązań biznesowych jak system ERP w chmurze. Rozwijają się one razem z nimi, nie ograniczając ich potencjału. Chmura obaliła barierę dostępu małych firm do światowej klasy rozwiązań biznesowych i oprogramowania, jak system ERPMicrosoft Dynamics 365 Business Central.

PRZEWODNIK

Czy Twoja firma zyska migrując do chmury?
System ERP w chmurze

TOP